چهارشنبه ، ۸ تیر ۱۴۰۱
خانه / سرگرمی و تفریحی / آیا فردی دوست داشتنی و انعطاف پذیرید یا…

آیا فردی دوست داشتنی و انعطاف پذیرید یا…

آیا فردی دوست داشتنی و انعطاف پذیرید یا...

… آیا اصولاً از دعوا و درگیری لذت می برید یا عاشق بودن، دوست داشتن و دوست داشته شدن را ترجیح می دهید؟!

آیا آدمی سخت، یکدنده، لجباز و غیر معقول هستید یا اینکه قلبی نرم و آرام داشته و ظاهراً از جنگیدن می پرهیزید؟ آیا در دعواها و بحث و جدلها، به محض عصبانی شدن از جا برخاسته و مثلا موی طرف را می کشید یا جزو آن دسته از آدمها هستید که پول ناهارشان را نیز بذل و بخشش می کنند؟!

… آیا اصولاً از دعوا و درگیری لذت می برید یا عاشق بودن، دوست داشتن و دوست داشته شدن را ترجیح می دهید؟!

آزمون زیر را با ما انجام دهید تا دریابید که آیا جنگیدن و دعوا کردن و عصبانی شدن را دوست دارید یا عشق ورزیدن و دوست داشتن را؟…

سوالات

۱- چنانچه بخواهید حتی برای یک روز، یکی از افراد نیک روی زمین باشید، دوست دارید:

الف) نماینده حقوق تضییع شده زنان در جامعه بوده و به دفاع از حق آنان بپردازید. (۱۰ امتیاز)

ب) یک ناامید رمانتیک باشید و کاری به کار دیگران نداشته باشید. (۵ امتیاز)

ج) بزرگترین بخشنده روی زمین باشید و با ثروتی خدادادی، دیگران را دریابید. (۲۰ امتیاز)

۲- دوستتان سعی دارد با هزاران ترفند، تی شرت جدیدی را که بسیار هم گران تهیه کرده اید، برای مهمانی اقوام نزدیکش بگیرد شما:

الف) به او می گویید بهتر است دنبال چیز دیگری باشد، چون خودتان قصد دارید همین امروز و فردا از آن استفاده کنید، اما به هر حال، اجازه می دهید آن را امتحان کند. (۵ امتیاز)

ب) چون یکی از بچه های گروه و صمیمی ترین دوستتان چنین تقاضایی از شما کرده، پس از آن تی شرت چشم پوشیده و آن را به عنوان هدیه به او می دهید. (۲۰ امتیاز)

ج) از او می پرسید، بالاخره کی می خواهد رضایت دهد که دیگر به کمد لباس شما نظر نداشته باشد، بعد از اتاق بیرون آمده و محکم در را به هم می کوبید. (۱۰ امتیاز)

۳- تعطیلات آخر هفته است و حالا نوبت شماست که بچه های گروه خودتان را بعد از مدرسه به گردش برده و برنامه ای برای سرگرمی و تفریح داشته باشید. یکی از بچه ها، دوستی را که سال گذشته با شما صمیمی شد و پس از آن به دلایل مختلف با یکدیگر قطع رابطه کردید، نیز به این گردش دعوت کرده است شما:

الف) کاملاً با او احساس راحتی می کنید. یک سال مدت زیادی است و زمان خیلی از مسائل را حل کرده است. (۵ امتیاز)

ب) درهای ماشین را قفل کرده و اجازه نمی دهید هیچ کس سوار ماشین شود تا این شخص که از نظر شما کاملاً بی ارزش است، از این جمع خارج گردد. (۱۰ امتیاز)

ج) اجازه می دهید که با بقیه در جمع باشد و مطمئن می شوید که در تمام برنامه های شما حضور دارد. (۲۰ امتیاز)

۴- حدود ۲۰ دقیقه در کافی شاپ روبروی دانشگاه منتظر یکی از دوستان هستید که ناگهان وی را می بینید با یک سری دیگر از دوستان از سینما برگشته و بدون عجله به کافی شاپ نزدیک می شود شما:

الف) دستی برایش تکان داده و لبخندی تحویلش می دهید و خوشحالید از اینکه چنین دوستان خوبی هم دارد. (۲۰ امتیاز)

ب) قبل از اینکه شما را ببیند، از تیررس نگاه او خارج می شوید. در حال حاضر، نیاز دارید مدت زمانی را تنها باشید. (۵ امتیاز)

ج) با عصبانیت به طرف گروه رفته و بدون توجه به دیگران، سرش داد کشیده و او را به خاطر این دیر کرد تولیخ می کنید. (۱۰ امتیاز)

۵- با عجله خود را برای امتحان آخر ترم آماده می کنید، خواهر کوچک شما نیز در اتاق کناری مشغول تمرین پیانوست شما:

الف) هدفون را به گوشه ای پرت کرده و یک موزیک ملایم گوش می دهید تا شاید افکارتان جمع شود. (۵ امتیاز)

ب) مایه شگفتی است که طی چند ماه گذشته، او انقدر پیشرفت کرده است. (۲۰ امتیاز)

ج) با داد و فریاد، او را از این کار منع می کنید و او گریه کنان خانه را ترک می کند. (۱۰ امتیاز)

۶- با دوستانتان طرح یک سفر دو روزه به کنار دریا را می ریزید، اما والدینتان شما را مجبور به ماندن در خانه برای محافظت از آن می کنند تا خود به ماموریت کاری بروند شما:

الف) از آنها عذرخواهی کرده و می گویید که باید قبلاً با شما در این باره صحبت می کردند. شما به هیچ وجه نمی خواهید سفر کنار دریا را از دست بدهید! (۵ امتیاز)

ب) دعوا به راه می اندازید. آنها واقعاً فکر مژ کنند کی هستند که بتوانند برای شما و زندگیتان تصمیم بگیرند. (۱۰ امتیاز)

ج) نمی توانید از زیر بار این مسوولیت شانه خالی کنید. به همین خاطر برای دوستانتان آرزوی سفری خوب و زیبا می کنید. (۲۰ امتیاز)

تفسیر امتیازات

بین ۲۰ تا ۵۰ امتیاز

شما نه توان مبارزه دائم را دارید و نه می توانید همیشه بخشنده باشید. حد متوسط در هر چیز، نشان از دید واقع گرایانه شما دارد. هر چند، بسیاری از مردم این روش را نمی پسندند و از نظر آنها، موضع شما در برابر دیگران باید مشخص باشد. سعی کنید بیشتر به سمت خوبی و بخشندگی رفته و آنها را ملکه ذهن خود سازید. در این صورت، دوستان بیشتری را به جمع کوچک خود اضافه می کنید. از دعوا کردن هیچ نتیجه ای جز بد کردن خود در جمع نمی گیرید. روش متعادل خود را ادامه داده و تنها سعی کنید کمی چرخش به راست داشته باشید!

بین ۵۰ تا ۸۰ امتیاز

یک جنگنده کامل! کسی توان مخالفت در برابر شما را ندارد! حرف حرف شماست. هر چند برخی اوقات کمی تمایل به بخشندگی از خود نشان می دهید اما در کل، هیچ چیزی لذتبخش تر از دعوا کردن و به این طریق، حق خود را گرفتن نیست. دیگران در کار شما مانده اند و به رغم آنکه از دوستی با شما لذت می برند، اما نمی توانند چندان به شما نزدیک شوند! دوستی شما برای گرفتن حقی که ضایع شده باشد، مغتنم است! سعی کنید کمی هم به عواقب کار فکر کرده و با در نظر گرفتن حق دیگران، کمی خشرو بوده و بخشندگی را برای خود، صفت ممتاز جلوه دهید تا همیشه از محاسن چنین برخوردی، بهره مند شوید!

بین ۸۰ تا ۱۲۰ امتیاز

شما آن شخص چراغ به دستی هستید که همیشه به دنبال موضوعی برای بخشندگی و انجام کار خیر می گردد! توان اینکه دست رد به سینه کسی بزنید را ندارید، حتی اگر به ضرر خودتان تمام شود. دیگران از بودن و همصحبتی با شما لذت می برند، اما به یاد داشته باشید، به رغم آنکه این اخلاق پسندیده است، اما نباید اجازه دهید دیگران از شما سوءاستفاده کنند. بخشندگی و خوب بودن هم مرزی دارد که عبور از آن حتماً به ضررتان تمام می شود. پس کمی هم معتدل عمل کنید!

همچنین ببینید

طالع بینی پرنده ماه تولد شما

اول فروردین تا 25 فروردین شاهین مقتدر و توانا هستید . معمولا با مهارتی که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.