شنبه ، ۱۱ تیر ۱۴۰۱
خانه / علمی و آموزشی / ۱۲ راهکار بهبود ارتباط مشتری و برند

۱۲ راهکار بهبود ارتباط مشتری و برند

۱۲ راهکار کلیدی برای بهبود ارتباط مشتری و برند

۱۲ راهکار کلیدی برای بهبود ارتباط مشتری و برند

شما به عنوان یک فروشنده و فردی که به ارائه خدمات می‌پردازید باید به نیازهای مشتریان خود توجه کنید و در راستای رفع نیازهای مشتریان قدم بردارید. در حقیقت روند بازاریابی به سوی مشتری مداری پیش می‌رود. به عنوان مثال با گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط مستقیم بین مشتری و فروشندگان افزایش یافته است. و اساسا مشتریان به عنوان سازندگان محصول به حساب می‌آیند. امروزه ۸۰% از محتوای ایجاد شده در مورد محصول بر مبنای مشتریان شکل گرفته است و اهمیت مشتری مداری روز بروز افزایش می‌یابد. ارتباط بین فروشنده و مشتری بر مبنای اعتماد و صداقت شکل می‌گیرد. با توجه به این امر در این مقاله با ۱۲ راهکار کلیدی برای بهبود ارتباط مشتری و برند را ارائه می‌دهیم.

۱. اعتماد مشتریان را جلب کنید

خریداران از برند تجاری انتظار دارند تا برند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و در هنگام خرید و ارسال محصول و حتی پس از خرید به ارتباط خود با برند ادامه دهند. مشتریان از برند تجاری انتظار دارند که مانند انسان رفتار کند و با مشتریان ارتباط برقرار کند. این ارتباط منظم و مداوم سبب می‌شود اعتماد مردم نسبت به آن برند افزایش یابد. همچنین مشتریان دوست دارند در رسانه‌های اجتماعی با آن‌ها ارتباط برقرار شود.

۲. با مشتریان گفت‌و‌گو داشته باشید

سعی کنید در رسانه‌های اجتماعی مشارکت داشته باشید و در گفت‌و‌گوهای دیگر افراد شرکت کنید و فقط در صفحه اجتماعی خود پاسخ دهنده نباشید چرا که گفتگو ماندگار است و مشارکت در گفتگو‌ها علاوه بر اینکه چشم انداز شما را در بازار عوض می‌کند سبب می‌شود افراد مختلف و مشتریان به شما اعتماد کنند و وفاداری خود را نسبت به مشتری گشترش دهید.

۳. مشتریان خود را بشناسید

شما باید مشتریان بالقوه خود را بشناسید تا دریابید مشتریان شما جزئی از کدام دسته هستند. شناخت مشتریان خود سبب می‌شود بهتر روی استراتژی‌های فروش خود برنامه ریزی کنید و کالاهای متناسب با مشتریان تولید کنید. برای این کار شما می‌توانید از طریق نظر سنجی در شبکه‌های اجتماعی و یا پرسش مستقیم از مشتریان علایق اکثر مشتریان را بسنجید.

۴. شخصیت برند خود را نشان دهید

سعی کنید با ایجاد محتوی جدید و تازه شخصیت برند تجاری خود را به تصویر بکشید، برای برند تجاری خود کاراک‌تر و تصویری در نظر بگیرید و سعی کنید به این طریق شخصیت برند تجاری خود ار تثبیت کنید. سعی کنید با شناخت مشتریان و ایجاد محتوای جدید برای آن‌ها پیام خود را به مشتریان برسانید و حرفه خود را به آن‌ها معرفی کنید البته محتوا باید تا حد امکان کوتاه و جذاب باشد و باعث خستگی نشود.

۵. محتوای مناسب ایجاد کنید

سعی کنید با شناخت مشتریان و مخاطبان خود محتوایی مناسب ایجاد کنید. محتوایی که علاوه بر اینکه معیارهای برند شما را در بر دارد پاسخ گوی نیازهای کاربران نیز باشد. برای ایجاد محتوا وقت صرف کنید و متن محتوای شما بگونه‌ای باشد که مستقیما با مشتریان صحبت کند.

در این مورد باید مکانی را که محتوای خود را منتشر می‌کنید در نظر بگیرید و در آن شبکه اجتماعی به فعالیت بپردازید به طور مثال در ایران اکثر افراد در اینستا*گرام عضو هستند و فعالیت می‌کنند.

۶. در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

سعی کنید در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید و پاسخ کاربران مختلف را بدهید. و فقط لینک خود را در صفحات مختلف قرار ندهید. ایجاد چنین ارتباطی موثر و مفیدی سبب می‌شود که برند شما در مقایسه با رقیبان پیش تاز باشد. چرا که کاربران حضور شما را مفید می‌دانند و سعی می‌کنند به برند تجاری شما توجه بیشتری داشته باشند.

برند شخصی شدن

هر روز در صفحات با ارزش خود پست ارسال کنید

چگونه دیگران را با خود و برند خود آشنا کنیم.

اولین قدم قابل دسترس بودن و قدم بعدی به اشتراک گذاشتن تخصص و تجربه خود با دیگران است.
ایجاد نقش فعال در کانال‌های اجتماعی باعث تاثیر گذار بودن و بدست آوردن پیروان می‌شود. بررسی در پیروان تو*یی‌تر نشان داده است که یکی از عوامل مهم در افزایش طرفدار‌ها ارسال منظم و مداوم پست می‌باشد.

* کاربرانی که به طور معمول ۱ الی ۱۰۰۰ توییت ارسال کرده‌اند به طور معمول ۵۱ تا ۱۰۰ طرفدار دارند.
* کاربرانی که بیشتر از ۱۰۰۰۰ توییت ارسال کرده‌اند فالوور و طرفدارانی حدود ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دارند.
* تخمین زده شده است که کاربرانی که دارای ۱۵۰۰۰ توییت باشند دارای فالوور‌هایی حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون می‌باشند.

تحقیقات زیر دفعات ایده آل ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی را که مربوط به برند شرکت‌ها می‌باشد را نشان می‌دهد که شروع خوبی برای مطلع شدن از دستورالعمل‌های به اشتراک گذاری پست می‌باشد.

* Face*book دو بار در روز
* insta*gram یک و نیم بار در روز
* Twi*tter پنج بار در روز
* +google دو بار در روز
* Link*edln یک بار در روز
* Pint*erest پنج بار در روز

برای ارسال به طور مداوم، می‌توان از ابزار مدریت رسانه‌های اجتماعی Buffer، که به ما اجازه می‌دهد یک صف از پست‌ها را ایجاد کنیم و پست‌ها را با توجه به برنامه زمانی ارسال کنیم استفاده کنیم.

پرسش؟؟؟
در چه تعداد رسانه اجتماعی باید فعالیت کنیم؟

بستگی به توانایی شما در کنترل کردن صفحات اجتماعی دارد به طوری که انسجام صفحات حفظ شود.

به گروه‌های چت و انجمن‌ها متصل شوید تا با دیگران ارتباط برقرار کنید.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

به اشتراک گذاری مداوم در رسانه‌های اجتماعی منجر به جذب دیگران به شما و نام تجاری شما می‌شود. همراه با این، شما می‌توانید یک رویکرد فعال در رسانه‌های اجتماعی در تعامل با دیگر افراد انجمن کسب کنید.
Barry Feldman دارای راهنمایی‌های بسیاری در این جنبه از برند شخصی می‌باشد.

* در شبکه خود با افراد در ارتباط باشید.
* خود را با مردم درجه یک احاطه کنید.
* اجازه ندهید چیزی شما را متوقف کند اعتماد به نفس داشته باشید تا به بهترین‌ها برسید.
* شبکه‌ای از دوستان خود و رهبران موفق را دنبال کنید.
* مربیان را مشاهده کنید و مانند آن‌ها عمل کنید.
* از همه مشاوره بگیرید.
* هر چه می‌توانید را انجام دهید.
* از افرادی که با شما در ارتباط‌اند بپرسید که آیا به کمک احتیاج دارند یا خیر.
* سوال‌های زیادی بپرسید و گوش دهید.
* به مردم بگویید که شما خوشحال می‌شوید که داستان‌های آن‌ها را بشنوید.
* همیشه در دسترس همسالان و سازمان خود باشید.

این یک لیست بزرگ از راهنمایی است. و چندین راه عملی برای استفاده از این راهنمایی‌ها در رسانه اجتماعی برند شخصی وجود دارد.

خود را با مردم درجه یک احاطه کنید.

از ابزاری مانند JustUnfollow استفاده کنید تا ارتباط افراد را در تو*یی‌تر مشاهده کنید و با چند کلیک به آن‌ها متصل شوید و آن‌ها را follow کنید.

مربیان را بیابید، از همه مشاوره بگیرید.

هر چه می‌توانید انجام دهید گرو‌ها و انجمن‌ها مانند فیس*بوک گوگل پلاس و… همگی یک نمونه از اتصال به این نحو را فراهم می‌کند.

همیشه در دسترس همسالان و سازمان خود باشید.

با اتصال به تو*یی‌تر چت و هشتگ اینستا*گرام می‌توانید به انجمن‌ها نزدیک‌تر شوید.

مواردی که شما mention مخاطب قرار داده می‌شوید را مشاهده و سریع پاسخ دهید.

بهترین راه برای پیگیری کسانی که شما را مخاطب قرار داده و به شما پیام می‌فرستند چیست؟

یک آمار تعجب آور در رسانه‌های اجتماعی در حیطه برند شرکت‌ها انتظار سریع پاسخ از نظر کاربران است.
مطالعه Lithium Technologies نشان داده است که ۵۳ درصد افرادی که برند سازمانی را توییت می‌کنند انتظار پاسخی کمتر از ۱ ساعت را دارند.
این در حالیست که باید انتظار زمان پاسخی به مدت ۲۴ ساعت برای برندهای شخصی و برای شبکه‌های مختلف اجتماعی را داشت.

راهکارهای پاسخ سریع در مواقعی که مخاطب واقع شویم:

پیگیری موارد مخاطب واقع شده با ابزار مانیتورینگ

مواردی را که مورد مخاطب واقع می‌شوید را دنبال کنید.
شما می‌توانید مواردی که مورد مخاطب واقع می‌شوید را در لیستی مشاهده کنید و با پاسخ دادن به آن‌ها ارتباطات خود را افزایش دهید.

‌‌نهایت استفاده از ایمیل را انجام دهید.

همه شبکه‌های بزرگ اجتماعی ارتباطات با ایمیل را به خوبی پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید تنظیمات اطلاع رسانی خود روی مواردی مانند پیروان، نظرات جدید، اشاره، پیام‌ها، و… تنظیم کنید.
هنگامی که ایمیلی به صندوق پستیتان وارد می‌شود شما می‌توانید ایمیل‌ها را به پوشه‌ها انتقال دهید و برچسب به آن‌ها اضافه کنید به عنوان مثال در Gmail، این امکان وجود دارد یک صندوق پستی رنگی درست کنید که به شما هنگام مورد اشاره شدن و مخاطب قرار گرفتن در رسانه‌های اجتماعی هشدار می‌دهد.
یک قدم بالا‌تر این است که می‌توان ایمیل خود را به یکی دیگر از خدمات مانند پیام کوتاه و یا آگاه شدن از طریق دسکتاپ متصل کنید به طوری که شما می‌توانید اطلاعیه‌ها را در فوری‌ترین زمان ممکن دریافت کنید در اینجا چند ایده برای سفارشی کردن اطلاعیه‌ها وجود دارد.

علاوه بر این، اطلاعیه‌های تلفن همراه هم می‌تواند برای نظارت بر مواردی که مورد مخاطب قرار می‌گیریم بسیار مفید باشد. با دانلود نرم افزار رسمی برای کانال‌های اجتماعی (به عنوان مثال، برنامه فیس*بوک و یا برنامه تو*یی‌تر) شما می‌توانید انتخاب‌های خوبی داشته باشید.

خلاصه
امیدوارم این راهنمایی‌ها در مورد نحوه ارائه آنلاین برند شخصی در رسانه‌های اجتماعی برایتان مفید بوده باشد. Pam Moore یادآوری بزرگی در مورد اهمیت برند تجاری شخصی به اشتراک گذاشته است.

یکی از جنبه‌های کسب و کارهای اجتماعی و رسانه‌های اجتماعی قدرت نام برند شخصی است. بسیاری از بازاریابان و رهبران کسب و کار به اشتباه فرض می‌کنند که نام تجاری شخصی فقط برای کسانی است که به دنبال معروفیت هستند.

ایجاد نام تجاری شخصی در رسانه‌های اجتماعی را هر فردی می‌تواند انجام دهد.

* ۱ الی ۳ حوزه از تخصص خود را مشاهده و تعریف کنید.
* یک شخصیت ثابت در همه پروفایل‌های اجتماعی بسازید.
* ۱ الی ۲ بار در روز در رسانه‌های اجتماعی پرکاربرد پست به اشتراک بگذارید.
* با پیوستن به انجمن‌های چت و گروه‌ها با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید.
* مواردی که مورد مخاطب واقع می‌شوید شناسایی کنید و پاسخ نظرات آن‌ها را بدهید.

کدام راهنمایی را برای مدیریت نام تجاری شخصی خود در رسانه‌های اجتماعی را انتخاب کرده‌اید و فکر می‌کنید کدام برای شما سودمند است.

websima.com

همچنین ببینید

ساخت جعبه با بطری پلاستیکی

ساخت جعبه با بطری پلاستیکی ، آموزش ساخت جعبه کادویی با الگو ، آموزش ساخت جعبه کادو مربعی ، آموزش ساخت جعبه کادویی ، آموزش ساخت جعبه کادویی ساده ، آموزش ساخت جعبه های فانتزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.