یکشنبه ، ۸ خرداد ۱۴۰۱
خانه / اجتماعی و خانواده / خصوصیات یک مرد ایده آل

خصوصیات یک مرد ایده آل

خصوصیات یک مرد ایده آل

مرد ایده آل؟!

به جای اینکه مشخصات یک مرد ایده آل برای ازدواج را به شما بگویم، ابتدا مشخصات مردانی را برایتان بازگو می کنم که باید از آن ها پرهیز کنید.
سپس نحوه آزمایش و امتحان خواستگاران تان را در پایان این بحث خواهم آورد. اگر با دسته اول روبرو شدید، دوپا دارید دو پا هم قرض کنید و فرار را بر قرار ترجیح دهید! اگر چنین نکنید، متاسفانه پس از سه یا چهار سال، سر و کارتان یا با امثال بنده و مشاوران خانواده ها خواهد بود و یا در راهروهای دادگاه ها بالا و پایین می روید، اگر مشخصات مردانی را که به درد ازدواج نمیخورند آموختید، دیگر بدون جهت از سایر مردان، فراری نخواهید بود.
یعنی دیگر چشم و گوش بسته، حرکت نخواهید کرد. اگر خاطره بدی از مردی دارید دیگر نباید نسبت به همه مردان، بدبین باشید. دیگر نخواهید گفت که همه مردان سرو ته یک کرباسند و… زیرا مردان خوب هم فراوانند به شرطی که شما چشم و گوش خود را کاملا باز کنید.

۱- لااوبالی ها

مردان لااوبالی، امروز عاشق اند و فردا فارغ! این دسته از مردان خودشان هم نمیدانند که به دنبال چه چیزی هستند، این مردان که فرهنگی ها ((دون ژوان)) به آنها می گویند، معمولا جزء این دسته هستند. اینها طالب ازدواج نیستند. این ها عاشقان دایمی و بیمار گونه ای هستند که مایلند همیشه عاشق بشوند پس از اینکه به معشوق رسیدند بلافاصله او را رها کرده و به سراغ عشق دیگر می روند و این دور عاشقانه را مرتب تکرار می کنند! پس این مردان را خوب بشناسید و گول زبان بازی هایشان را نخورید که آن ها می دانند دارند چه می کنند. برای وعده های او که قرار است شما را به آرزوهایتان برساند وقعی نگذارید که هنوز مشکل خودش را حل نکرده است میگوید به فکر حمایت از شماست ولی در عالم دیگری سیر می کند!
چنته ای پر از وعده های طلایی و سرنوشت ساز دارد!
بنابراین با تصمیمی قاطع و عزمی راسخ و با سکوتی موقرانه او را از خود برانید و خود را از دست او برهانید! حتی هیچ توضیحی برای کار خود ندهید!

نحوه امتحان مرد لااوبالی

سودابه که گاهی برای مشاوره نزدم می آمد با مردی آشنا شده بود که فکر می کرد از آن آدم های لااوبالی است که با زبانش مار را از سوراخش بیرون میکشد! ولی هنوز تردید داشت که محاسباتش درست است یا نه. تا اینکه یک روز از چایخانه میهمان سرایی به من زنگ زد و گفت مردی که قرار است از او خواستگاری کند، یک انگشتری گران بها به او هدیه کرده، ولی نمیداند که آن را بگیرد یا نه و از من راهنمایی میخواست. به او گفتم: با ادب و متانت از قبول انگشتر خودداری کن و به او بگو: از لطف شما متشکرم! اجازه بدهید پس از اینکه رسما نامزد شدیم آن را قبول کنم و سپس اضافه کن: می ترسم زرق و برق این انگشتر چشمانم را کور کند و اجازه ندهد که به ارزش های واقعی زندگی توجه کافی داشته باشم!
این را به او گفتم و از او خواستم که برای شنیدن توضیحات بیشتر به ملاقاتم بیاید. روزی که به دیدنم آمد، به سودابه گفتم: متاسفم که تو را از داشتن یک انگشتر گرانبها محروم کردم! اما اگر این مرد خواستگار واقعی شما باشد پس از رد انگشتر، بی درنگ به خواستگاریتان می آید، زیرا این طور نتیجه می گیرد که اولا شما دختری نیستید که به خاطر ثروتش می خواهید با او ازدواج کنید، ثانیا دختر سهل الوصولی هم نیستید که از هر کسی بلافاصله هدیه ای قبول کنید! ولی اگر خواستگار شما نباشد و از آن مردهای هوسباز باشد، بی درنگ راهش را کج می کند و دست از سرتان بر می دارد. چون می فهمد که با این جور چیزها گول نمیخورید. بنابراین هم دستش پیش شما رو می شود و هم تکلیف او برای شما روشن است.

۲- معتادها، دائم الخمرها و قماربازها

این قبیل مردان از همه طلبکارند! همه چیز را حاضر و آماده می خواهند. پیوسته از هر چیزی ایراد میگیرند. دائم برای آینده نقشه می کشند، ولی هیچ اقدامی نمی کنند، میل شدید آنها به قمار، بدان جهت است که فکر می کنند بالاخره روزی شانس یار آنها می شود و یکشبه میلیونر خواهند شد!
وقتی در قمار می بازند، برای تسکین خود به مشروب پناه می برند. آن ها برای هر شکستی به جای اینکه دنبال راه حل باشند پناه به مشروب می برند تا تحت تاثیر این سم مهلک، آرامش پیدا کنند. اینها همیشه به شما قول می دهند که مشروب را ترک کنند، ولی هر بار زیر قولشان می زنند!

۳- بیکاره ها و لاف زن ها

این گروه مردانی هستند که دائما کار و پیشه خود را عوض می کنند. آن ها کسانی هستند که تا به قسمت سخت یک کاری می رسند، بدون اینکه از خود اراده ای نشان بدهند و با پشتکار موفق شوند، بر عکس، فوری رهایش کرده و به دنبال کار دیگری می روند! لاف زن ها کسانی هستند که پیوسته از خود تعریف می کنند و موفقیت دیگران را ناچیز می شمارند. آنان موجوداتی همه کاره و هیچ کاره اند! آدم بیکار، به مفت خدا هم نمی ارزد. حتی اگر روی کوهی از پول نشسته باشد، آخر و عاقبت به فلاکت خواهد رسید.

۴- مردان دمدمی مزاح و بی اراده

تکلیف این دسته از مردان هم معلوم است. این ها افرادی هستند که قادر نیستند حتی یک زندگی ساده را اداره نمایند. سکان کشتی حیات خود را به دست بی کفایت آن ها نسپارید که در نیمه راه، شما را در دریای زندگانی غرق میکنند!
آن ها همیشه آویزان شما خواهند بود و این شمایید که دایم باید به جای آن ها و برای آن ها تصمیم بگیرید! اگر شما زنی سلطه جو و مستبد هستید و نیاز به مردی بله قربان گو دارید، با رعایت سایر جوانب و با احتیاط و آگاهی به موضوع، قادرید که با او ادامه زندگی بدهید. ولی اگر به دنبال مردی با اراده می روید دور او را خط بکشید.

۵- مردان وابسته

مامانم اینا میگفتن، مامانم اینا نظر دیگه ای دارن! بهتره با، بابا جونم صحبت کنم! اگه با مامانم حرف بزنم، حتما یه راه حلی داره! و … این ها و نظایر آن، حرف های یک جوان ظاهرا بزرگی است که گر چه قد و بالای رشیدی دارد ولی عقل و رفتارش مثل بچه هاست! اعتماد به نفس ندارد و برای تصمیم گیری، همیشه به دیگران متکی است. هر حرفی و هر عملی را تا با والدینش در میان نگذارد قادر به انجامش نیست. وعده می دهد ولی نمی تواند وفا کند.
زیرا تصویر ذهنی او نسبت به خودش خوب نیست. تصمیم میگیرد ولی در عمل، جا می زند. زیرا بیم از شکست و ترس از مواخذه، مانع کارش می شود. پدر و مادر زورگویش قبلا و از مدت ها پیش برای او تصمیم گرفته اند پس حالا هم آن ها باید تصمیم بگیرند!

همچنین ببینید

کلمات کلیدی انرژی مثبت

کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند که به زندگی مان شکل می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.