پنج شنبه ، ۹ تیر ۱۴۰۱
خانه / سرگرمی و تفریحی / طالع بینی سال تولد

طالع بینی سال تولد

طالع بینی سال تولد
طالع بینی سال تولد

متولدین سال ببر

۱۳۲۹، ۱۳۴۱، ۱۳۵۳، ۱۳۶۵، ۱۳۷۷، ۱۳۸۹، ۱۴۰۱

متولد سال ببر موجود بسیار فعال و اهل رقابتی است و آنقدر هم شجاعت دارد که به دل هر موضوعی یورش می‌برد. بسیار جذاب است و این را خیلی خوب می‌داند. گرچه از تنها کار کردن لذت می‌برد ولی پیوسته گمان می‌کند رهبر گروه است زیاد اهل انجام کارهای خیر نیست، ولی بسیار دوست دارد که به او توجه کنند.

او در هر موقعیتی خود را از بر‌تر از دیگران می‌داند و اگر در ارتش خدمت کند به چیزی جز فرماندهی رضایت نمی‌دهد و پیوسته گمان می‌کند بی‌تردید او را به ریاست انتخاب می‌کنند.

خانه برای متولد سال ببر خیلی مهم است، زیرا او همه جا احساس می‌کند در خطر است، برای همین باید دست کم در خانه خود احساس امنیت کند.

اگر شرایطی فراهم شود که بتواند استعدادهای فراوان و بی‌نظیر را به کار بندد، به نتایج بسیار درخشانی دست پیدا می‌کند متولد سال ببر به هیچ عنوان زیر بار اطاعت از کسی نمی‌رود و عاشق رهبری و فرمانده‌ای است، هیچ علاقه‌ای ندارد که به راهنمایی و نصیحت دیگران گوش کند و از اینکه به او دستور بدهند بیزار است و صراحتا اعلام می‌کند. به دیگران اعتماد نمی‌کند و نیز از زندگی بی‌حادثه بیزار است. خدا نکند که در مسیر کارهای خلاف بیفتد، زیرا تا آخر راه می‌رود و گاهی جنایتکار هولناکی از کار در می‌اید او قادر است خیلی خوب از زندگی لذت ببرد و هیچ مشکلی نمی‌تواند کمر او را خم کند.

متولدین سال اسب

۱۳۴۵، ۱۳۵۷، ۱۳۶۹، ۱۳۸۱، ۱۳۹۳، ۱۴۰۵

متولدین سال اسب بسیار اجتماعی، اهل ورزش، پرکار و اهل مسافرت هستند. توانایی همه جانبه آن‌ها باعث می‌شود که روی بعضی موضوعات تعصب عجیبی به خرج دهد، گاهی خودخواه می‌شوند و صبر زیادی ندارند آن‌ها عاشق تابستان هستند، چون انرژیشان در حد عالی است. آنان کلی نگر هستند و معمولا به خاطر عجله‌ای که دارند، جزئیات را از دست می‌دهند. آن‌ها وقتشان را هیچ وقت هدر نمی‌دهند.

متولد سال اسب موجود بی‌قرار، خونگرم و هیجانی است. او در برابر جنس مخالف موجود ضعیفی است. به خاطر عشق از همه چیز می‌گذرد و به خود محرومیت می‌دهد با آنکه موجودی خونگرم است، اما سرد به نظر می‌رسد. در صورتی که بتواند این عیب را از بین ببرد، بسیار موفق خواهد شد. کودکی و جوانی پر تب و تابی دارد. خیلی جوان است که از خانه پدری مستقل می‌شود و گرفتار مشکلات فراوانی می‌گردد. در زندگی عشقی همیشه مشکل دارد، ولی بالاخره به پیری آرامی می‌رسد.

متولدین سال اژد‌ها

۱۳۳۱، ۱۳۴۳، ۱۳۵۵، ۱۳۶۷، ۱۳۷۹، ۱۳۹۱، ۱۴۰۳

متولد سال نهنگ یا اژد‌ها پیوسته نشان نیروهای پنهان و حیاتی است. بر عکس غربی‌ها که اژد‌ها در فرهنگشان حالتی تهدید کننده دارد، در چیم موجودی است یاور و مددکار و عناصر موجود در هوا را اداره می‌کند متولدین سال ازد‌ها انسانهایی هستند که می‌توانند از طریق ابداع و ابتکارشان بر وقایع اثر بگذارند متولدین این سال عجیب می‌توانند سر خودشان را کلاه بگذارند و تصور کنند شکست ناپذیرند بسیار لاف زن و اهل نمایش هستند و در واقع با این کار پرده‌ای بر روی اخساس عدم امنیت خود می‌کشند اژد‌ها عاشق فصل تابستان است که میوه‌ها می‌رسند و آماده چیدن هستند، از اینکه صبح زود بیدار شود لذت می‌برد، چون نشانه یک روز پر فعالیت است.

خیلی پاک و معصوم نیست، ولی چندان هم بلد نیست دوز و کلک سرهم کند. خیلی زود گول می‌خورد، اما آنقدر هم شهامت دارد که اشتباهاتش را قوبل و معذرت بخواهد اژد‌ها علامت خوشبختی و شانس است و در شرق از آن به عنوان نشانه برکت یاد می‌کنند.

متولدین سال خرگوش

۱۳۱۸، ۱۳۳۰، ۱۳۴۲، ۱۳۵۴، ۱۳۶۶، ۱۳۷۸، ۱۳۹۰

متولدین سال خرگوش تناقضات جالبی در وجود خود دارند. آن‌ها به شکل عجیبی اجتماعی هستند و می‌توانند خود را در دل جمع جا کنند، ولی در عین حال می‌توانند، به گوشه‌ای بخزند و فقط به تماشا بپردازند از اینکه در کاری دخالت کنند خوششان نمی‌آید هرچند دوست ندارند که درگیر مشکلات دیگران شوند ولی اگر درگیر مشکلات دیگران شوند هر کاری از دستشان برآید می‌کنند.

خانه باید کاملا آرام باشد که آن‌ها بتوانند زندگی خوبی را در آن سپری کنند. حوادث گوناگون و بالا و پایین رفتن روی امواج زندگی برایشان دشوار است متولدین سال خرگوش بسیار ولخرج و سخاوتمند هستند و حتی یک لحظه به اینکه فردا چه خواهد شد فکر نمی‌کنند. آن‌ها دوست و شریک کاری خوبی هستند و به دوستی‌های دراز مدت مبتنی بر اعتماد و رشد متقابل اعتقاد دارند.

ابدا تحمل اتفاقات ناگوار را ندارند و گاهی چنان از خود بی‌اراده می‌شوند، که از پا در می‌آیند. آنان در تجارت مهارت خاصی دارند و به خصوص در خرید اجناس گران قیمت، جواهر آلات و عتیقه جات بسیار دقیق هستند و گول نمی‌خورند در تمام عمر زندگی آرامی دارند، ولی در صورت وقوع حادثه نمی‌توانند زندگی را تحمل کند و احتمال دارد دیوانه شوند.

متولدین سالهای سگ

۱۳۳۷، ۱۳۴۹، ۱۳۶۱، ۱۳۷۳، ۱۳۸۵، ۱۳۹۷

در همه فرهنگ‌ها، سگ نشانه وفا داری و دوستی کامل است. متولدین سال سگ هیچ وقت خوشحال‌تر از زمانی نیستند که اطراف خانه یا محل کار باشند و ببینند که اطرافیان همه صحیح و سالم هستند اگر یک دوست در معرض خطر باشد بدون اینکه به عواقب کار بیندیشند، برای دفاع از او وارد جنگ و دعوا می‌شوند.

از بحث‌ها و مذاکرات طولانی خوششان نمی‌آید، از نظر آن‌ها بحث بی‌معنی است و کار را باید انجام داد. وقتی مشغول کار نیستند، کسل به نظر می‌رسند، ولی در واقع روح بی‌قراری دارند و در‌‌ همان ساعات دارند برای انجام کاری و حل مشکلاتی نقشه می‌کشند خوش بینی صفت مشخصه متولد سال سگ است. زندگی از نظر او نعمت بسیار بزرگی است ولی خدا نکند موضوعی باعث شود که خوش بینی خود را از دست بدهد، ناگهان ناامیدی عجیبی وجودش را در بر می‌گیرد و از همه دوستی‌ها چشم می‌پوشد.

متولد سال سگ همیشه نگران است همیشه نگران است که نکند مردم آنطور که او وفا دار است، نسبت به او وفادار نباشند و متاسفاه غالبا هم درست فکر می‌کند.

عاشق اخلاق و فلسفه و غالبا با عقاید همه مخالف است. توجهی به حال دنیا ندارد و پولش را با کمال دست و دل بازی خرج می‌کند. از تشریفات بیزار است و هیچ وقت کسی او را درگیر خود آرایی و تجمل نمی‌بیند. او به خاطر روحیه شکاک و چشمهای همیشه نگران و بیدارش، کودکی و جوانی سختی را از سر می‌گذراند و در پیری ناراحت است که چرا دیگر نمی‌تواند کار کند.

متولدین سال خوک

۱۳۳۸، ۱۳۵۰، ۱۳۶۲، ۱۳۷۴، ۱۳۸۶، ۱۳۹۸، ۱۴۱۰

رضایت و خشنودی صفت مشخصه خوک است. متولد سال خوک دنیا را‌‌ همان طورکه می‌یابد، سپری می‌کند و کاری ندارد که چقدر باهوش یا خلاق است خوبی ذاتی متولد سال خوک از شیوه‌ای که هوشش را به کار می‌گیرد، معلوم می‌شود. او معمولا خیر بقیه را می‌خواهد. متولد سال خوک ذره‌ای خودخواهی ندارد، بخشنده و مهربان است و حتی گاهی بیش از حد بخشش می‌کند. زندگی اجتماعی او پر بار است. زندگی خانوادگی برایش بسیار معنا دار است وقت مورد علاقه متولدین سال خوک، ماههای اخر سال و هنگام روز و اخرین ساعات شب است که راحت می‌خوابد و خواب آینده خوشی را می‌بیند از جنگ و دعوا بیزار است و عاشق صلح و آشتی است.

دوستان زیادی ندارد، ولی همان‌ها را برای تمام عمر حفظ خواهد کرد و حاضر است جانش را در راه‌شان بدهد. او با نشاط و سر زنده است و از دعوا و حتی بحث تند متنفر است متولد سال خوک به کسی اعتماد ندارد، با این همه دائما اشتباه می‌کند و غصه می‌خورد. دوران کودکیش آرام است، در هنگام ازدواج دچار مشکل می‌شود، ولی سعی می‌کند خودش یک جوری مسائل را حل کند و تا آنجا که ممکن است از دیگران کمک نخواهد.

متولدین سال خروس

۱۳۳۶، ۱۳۴۸، ۱۳۶۰، ۱۳۷۲، ۱۳۸۴، ۱۳۹۶، ۱۴۰۸

متولد سال خروس بسیار باهوش است و افکار و عقاید جدید فراوانی را در ذهم می‌پروراند، مشکلات را بسیار پیش بینی می‌کند، می‌تواند مشکلات مردم را حل کند و روحیه رهبری و مدیریت او بسیار بالاست.

آن‌ها چون اغلب اوقات رهبر گروه می‌شوند، بسیار خودخواه هستند و این، یکی از بزرگ‌ترین ضعفهای آنان است. هنگامی که کار فرما می‌شوند، حسابی از کارگرو‌هایشان کار می‌کشند ولی همیشه منافع ان‌ها را کم و بیش در نظر می‌گیرند.

متولد سال خروس هیچ کاری را شروع نمی‌کند، مگر پیش پیش بداند که برای او منافع مادی سرشاری را در بر دارد و در واقع منافع مالی، همیشه بزرگ‌ترین انگیزه و محرک اوست همچنین بسیار مغرور و اهل لاف زدن است و مدام دلش می‌خواهد دیگران از او تعریف کنند. همیشه وقتی می‌خواهد حرفی را بزند، حسابی درباره‌اش فکر می‌کند و دفاع از عقایدش‌گاه به قدری خشمگین می‌شود که می‌خواهد به طرف مقابل حمله کند در مسایل عشقی دلش می‌خواهد معشوقش کار و زندگی خود را زمین بگذارد و فقط به او توجه کند.

آن‌ها همیشه از اینکه زیادی به خودشان اطمینان دارند، دچار رنج و زحمت می‌شوند، چون درباره کار‌هایشان دچار خودبزرگ بینی می‌شوند و بقیه مردم را عاجز می‌دانند مردهای متولد سال خروس زندگی پر فراز و نشیب و پر دردسری دارند. گاهی پولدار و گاهی مفلسند، گاهی عاشق و گاهی ناکام و خلاصه روزگاری آرامی ندارند.

متولدین سال گوسفند

۱۳۵۸، ۱۳۷۰، ۱۳۸۲، ۱۳۹۴، ۱۴۰۶

متولد سال گوسفند کودکی آرام، جوانی پر هیجان و پیری سرشار از آسایشی دارد. آن‌ها فطرتا محافظه کار هستند از بی‌نظمی بدشان می‌‌اید و دلشان می‌خواهد همه چیز سرجایش باشد قدرت مدیریت و سازماندهی آن‌ها بی‌نظیر است و می‌توانند به همه کار‌ها سر و سامان بدهند.

آن‌ها از صبر و حوصله خوبی برخوردارند و منتظر می‌مانند که بهترین موقعیت پیش بیاید و آن‌گاه دست به اقدام می‌زنند. زندگی اجتماعی آن‌ها بسیار محدود است چندان اعتمادی به خود ندارند و به دیگران هم مشکوک هستند. متولدین سال گوسفند از آنچه که هستند چندان راضی نیستند و همه چشمشان دنبال امکانات دیگران است به خرافات علاقه دارند و موضوعات پر رمز و راز توجه آن‌ها را جلب می‌کند آن‌ها به آسایش و ارامش خیال اهمیت زیادی می‌دهند و غالبا هم راه‌شان را درست پیدا می‌کنند ماجراهای عشقی و رومانتیک زیادی دارند، ولی نمی‌گذارند هیجان و اضطراب کار بالا بگیرد آن‌ها به خاطر تصمیمات عاقلانه خود زندگی مرفه و بسیار موفقی دارند.

متولدین سال گاو

۱۳۲۸، ۱۳۴۰، ۱۳۵۲، ۱۳۶۴، ۱۳۷۶، ۱۳۸۸، ۱۴۰۰

گاو در بسیاری از فرهنگ‌ها نشانه حاصلخیزی و باروری است

متولد سال گاو، علاوه بر خصلتهای خوب بسیاری که دارد، فوق العاده قابل اعتماد است تولد در ماههای اول سال گاو، نشانه از بهار زودرس است. اما قابل اعتماد بودن در متولدین این سال یک جنبه منفی دارد زیرا ممکن است آن‌ها بسیار متکبر و مستبد از کار در آیند و همین که تصمیمی را گرفتند دیگر کسی نتواند آن را عوض کند.

متولد سال گاو انسانی دقیق و بسیار خانواده دوست است و می‌تواند اعتماد دیگران را به طور کامل جلب کند. تنهایی را ترجیح می‌دهد و زیاد اهل معاشرت نیست، ولی اگر در گروهی قرار گرفت، حتما رهبر جمع خواهد شد صبور است و کمتر عصبانی می‌شود، ولی در صورت عصبانیت واقعا کسی نمی‌تواند جلوی او را بگیرد و گذشت و چشم پوشی را نمی‌شناسد.

متولد سال گاو سخت پایبند آداب و سنتهای پیشینیان است و از تجدد خوشش نمی‌آید با عشق بسیار منطقی برخورد می‌کند، برای همین هم گاهی در مسایل عشقی و ازدواجی دچار ناامیدی می‌شود.

متولدین سال مار

۱۳۳۲، ۱۳۴۴، ۱۳۵۶، ۱۳۶۸، ۱۳۸۰، ۱۳۹۲، ۱۴۰۴

مار نزد غربی‌ها نشانه خوبی نیست، ولی در شرق و به خصوص در چین به آن، به عنوان نشانه خیر و برکت می‌نگرند و حتی گاهی آن را می‌پرستند متولدین سال مار بسیار دلربا و جذاب هستند و سرنوشت آن‌ها پیوسته با موفقیت قرین است. آن‌ها آدمهای با اراده و عاقلی هستند و خیلی به سر و ضع خودشان توجه می‌کنند.

متولد سال مار به خاطر دقت و حسابگریش، وضع مالی خوبی دارد او هر چند از کمک به دیگران نیز دریغ نمی‌کند ولی معمولا در کارهای داوطلبانه قدم پیش نمی‌گذارد.

او ذره‌ای به قضاوتهای خود شک ندارد و ابدا نمی‌شود عقاید او را تغییر داد.

در مورد مسایل مالی بسیار خوش شانس است و معمولا با کمترین تلاش، بیشترین پول را به دست می‌آورد، اما چون مقداری خسیس است، معمولا از پول داشتن لذت زیادی نمی‌برد و دائما به این فکر می‌کند که نکند پولش را از دست بدهد دوره کودکی او آرام و همراه با صلح و صفاست، اما جوانی پر ماجرا و پر دردسری دارد.

مردان متولد سال مار از چشم چرانی بدشان نمی‌آید، ولی ابدا نمی‌توانند تحمل کنند که همسرشان کوچک‌ترین توجهی به مرد دیگری بکند.

متولدین سال موش

۱۳۲۷، ۱۳۳۹، ۱۳۵۱، ۱۳۶۳، ۱۳۷۵، ۱۳۸۷، ۱۳۹۹

در اساطیر مشرق زمین، از موش به عنوان موجودی عاقل نام برده‌اند. از آنجا که همیشه در تاریکی و در جاهای تاریک حرکت می‌کند و تصور این است که از قدرت مخفی کاری زیادی برخوددار است.

شخصیت متولد سال موش جذاب، خوشایند، تیزهوش، زیرک و مردم گراست. در عین حال از اسراف و ولخرجی هم بدش نمی‌آید.

کسانی که در سال موش به دنیا آمده‌اند در صحبت کردن و یا نوشتن مهارت عجیبی دارند و از زبان و قلم آن‌ها ملاحتی می‌بارد که باعث می‌شود خیلی راحت کار‌هایشان را پیش ببرند.

متولدین سال موش مدام از این واهمه دارند که کسی دوستشان نداشته باشد و نتوانند از نظر مالی به روش خاصی که برای زندگی خود انتخاب کرده‌اند ادامه بدهند، همین باعث می‌شود که در جاهای مختلف سرمایه گذاری کنند و حسابهای پس انداز متعددی باز کنند.

متولد سال موش آرام و قرار ندارد و پیوسته دستخوش هیجانات روانی و عاطفی قرار می‌گیرد. عاشق غیبت کردن است و نمی‌تواند به کسی اعتماد کند و حرف دلش را به کسی بزند دلال‌ها، صاحبان آژانس‌ها، سیاستمداران و بازرگانان معمولا جزو متولدین این سال‌ها هستند چون با زبان چرب و نرم و کار اندک، پول فراوان به جیب می‌زنند.

متولدین سال میمون

۱۳۴۷، ۱۳۵۹، ۱۳۷۱، ۱۳۸۳، ۱۳۹۵، ۱۴۰۷

متولدین سال میمون همیشه چه از نظر ذهنی و چه از نظر جسمی در حال حرکت هستند. آن‌ها فوق العاده مبتکر، پر انرژی و فعال هستند.‌‌ همان قدر که پر جنب و جوش و فعال هستند، گاهی هم دچار اندوه و افسردگی می‌شوند، ولی دوره افسردگی آن‌ها طولانی نیست و خیلی زود به سرزندگی و نشاط روی می‌آورند و باعث سرحالی دیگران می‌شوند.

در همه موارد، اعم از روابط کاری یا عاشقانه کمتر به منافع خودشان فکر می‌کنند و بیشتر به فکر دیگران هستند. هر چند گاهی به نظر می‌رسد دیوانه هستند، ولی آن‌ها در مواقع گوناگون خیلی خوب می‌دانند که باید چکار کنند. در اوقات روزانه، بعد از ظهر‌ها را بیشتر دوست دارد، چون هوا کم کم از گرما می‌افتد.

متولد سال میمون بسیار با همت و شجاع است، زیاد شوخی می‌کند، ولی کسی از شوخی‌هایش دلخور نمی‌شود. با آنکه خودخواه و خودبین است، ولی آن قدر زرنگ است که می‌تواند با همه ارتباط برقرار کند و آن قدر دلشان را ببرد که همه گمان می‌کنند سالهاست او را می‌شناسند.

همیشه این طور به نظر می‌رسد که حرف دیگران را قبول دارد، ولی این طور نیست و نباید گول قیافه ظاهری او را خورد. او معمولا بکسی اعتماد ندارد و خود را از دیگران بهتر می‌داند و تردید ندارد که دیگران باید حرف او را قبول داشته باشند.

آن‌ها حافظه بلند مدت عجیبی دارند و می‌تواند همه چیز را با جزئیات به یاد بیاورند.

او همیشه گرفتاریهای مالی دارد، ولی روی هم رفته از زندگی لذت می‌برد. در مقابل جنس مخالف ضعیف است و در این مورد خیلی شانس ندارد، اما هیچ وقت راضی نخواهد شد. در روابط عاشقانه معمولا شکست می‌خورد، ولی با روحیه خوبی که دارد، خود را از چنگ اندوه نجات می‌دهد در جوانی گرفتار تردید‌ها و شکستهای فراوانی می‌شود، دوره می‌انسالی آرامی دارد، ولی در پیری معمولا دور از خانواده و در اثر حادثه‌ای ناگهانی می‌میرد.

همچنین ببینید

طالع بینی پرنده ماه تولد شما

اول فروردین تا 25 فروردین شاهین مقتدر و توانا هستید . معمولا با مهارتی که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.