شنبه ، ۱۱ تیر ۱۴۰۱
خانه / سرگرمی و تفریحی / فال سنگ ماه تولد

فال سنگ ماه تولد

فال سنگ ماه تولد
فال سنگ ماه تولد

سنگ درمانی با سنگ ماه تولد

سنگ و سمبل هر یک از ماههای سال را بشناسید. سنگ شانس شما چیست؟

سنگ‌ها می‌توانند شما را جادو کنند و بر فعالیت‌هایتان تاثیر بگذارند. اگر در درستی این قضییه تردید دارید در موقعیتی که نیاز به شجاعت دارید یک تکه سنگ «حدید» با خود حمل کنید تا اثر آن را به چشم ببینید. یا می‌توانید برای اینکه عشق بین خود و همسرتان را افزایش دهید گردن بندی از لاجورد به گردن بیاویزید، چون لاجورد عشق و دوستی را زیاد می‌کند. هر یک از سنگهای موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارد. انرژی از امواج کیهانی عبور می‌کند و به واسطه سنگهایی که بر گردن آویخته‌اید یا به نحوی با بدن شما در تماس قرار گرفته‌اند به شما منتقل می‌شود. علاوه بر این دانشمندان بر این باورند که هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می‌کند و می‌تواند برای درمان بیماری‌ها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد. شما سنگ‌ها را چقدر می‌شناسید و درباره آن‌ها چه اطلاعاتی دارید؟

فروردین

سمبل: قوچ
عضو آسیب پذیر: سر
عنصر: آتش
روز اقبال: سه شنبه
اعداد شانس: ۶ و ۹
رنگ: قرمز
سنگ خوش یمن: الماس
سیاره: مریخ

در پی عشق آتشین و پر شور‌ترین عشق ممکن‌اند و نسبت به عشق خود احساس تملک کامل دارند.
الماس، یکی از گرانبها‌ترین و زیبا‌ترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می‌کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می‌کند. الماس یکی از قدیمی‌ترین سنگهای موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه‌ها و مثانه اثر مثبتی می‌گذارد. علاوه بر آن کارایی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می‌دهد. فراموش نکنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می‌کنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید.

اردیبهشت

سمبل: گاو نر
عنصر: خاک
سیاره: ناهید
روز اقبال: جمعه
اعداد شانس: ۴ و ۶
حیوان: گاو
رنگ: آبی روشن
گل: خشخاش
سنگ خوش یمن: زمرد سبز
عضو آسیب پذیر: گردن

برای او عشق اهمیت زیادی دارد و اگر عاشق شود عاشقی فداکار خواهد بود.

سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می‌رفته است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن این است که روح و جسم را با هم متعادل می‌کند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می‌گذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می‌بخشد. زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می‌کند. در زمان‌های گذشته برای درمان بچه‌های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می‌شدند مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این سنگ در ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی‌ها و کسانی که مدیتیشن می‌کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زود‌تر به تمرکز می‌رسند.

خرداد

سمبل: دو قلو‌ها
عنصر: هوا
اعداد شانس: ۵ و ۹
سیاره: عطارد
روز اقبال: چهارشنبه
عضو آسیب پذیر: دست و شانه
سنگ خوش یمن: مروارید
حیوان: پروانه
رنگ: زرد
گل: زنبق

او عاشق شادی و خوش بودن است.
سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید است. به مروارید، داروی جادویی نیز می‌گویند. این سنگ روی اعصاب و کلیه عضلات اثر مثبت می‌گذارد و بیماریهای ناشی از کمبود کلسیم را برطرف می‌کند. مروارید نیروی حیات را افزایش می‌دهد و ضد اضطراب عمل می‌کند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث می‌شود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد.

تیر

سمبل: خرچنگ
سیاره: ماه
عنصر: آب
روز اقبال: دوشنبه
اعداد شانس: ۳ و ۵
رنگ: نقره ایی
عضو آسیب پذیر: سینه و شکم
سنگ خوش یمن: گارنت
حیوان: حیوانات صدفدار

از عشق ورزیدن لذت می‌برد و در عوض می‌خواهد آن را دریافت کند.
سنگ متولدین نخستین ماه تابستان «گارنت» است که به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می‌شود. گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می‌کنند. این سنگ برای استحکام دیواره‌های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کارایی دارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می‌شود.

مرداد

سمبل: شیر
عنصر: آتش
اعدادشانس: ۸ و۹
حیوان: گربه
سیاره: خورشید
روز اقبال: یکشنبه
رنگ: زرد
گل: آفتابگردان
عضو آسیب پذیر: قلب و پشت بدن
سنگ خوش یمن: پریدوت و اونیکس

معشوق خود را غرق هدایای خود می‌کند و رابطهٔ عاشقانهٔ بی‌نقصی را خلق می‌کند.

پریدوت و اونیکس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگ سیاه یافت می‌شود. این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد. به نظر می‌رسد از آنجا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می‌دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می‌کاهد. اونیکس روی سیاهرگ‌ها و مفاصل بخصوص در افرادی که که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می‌گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می‌شود.

شهریور

سمبل: دختر
سیاره: عطارد
عنصر: خاک
گل: بنفشه
عضو آسیب پذیر: سیستم عصبی
اعداد شانس: ۳ و ۵
رنگ: سبز
سنگ خوش یمن: یاقو ت کبود
حیوان: سگ کوچک – گربه
روز اقبال: چهارشنبه

برای چنین انسان فداکارومهربان تحمل سختی بسیار با ارزش استاو به آسانی در عشق گول نمی‌خورد.
یاقوت کبود سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول‌های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می‌گذارد. یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می‌کند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد. این سنگ درد را کاهش می‌دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم‌ها به کار می‌رود.

مهر

سمبل: ترازو
عنصر: هوا
سیاره: ونوس
رنگ: آبی و بنفش
عضو آسیب پذیر: کمر و کلیه‌ها
سنگ خوش یمن: مونستون و اوپال
گل: سرخ
حیوان: خزندگان
اعداد شانس: ۶ و۹
روز اقبال: جمعه
او سیاستمدار است می‌تواند دوست خوب و میزبانی عالی باشد.

متولدین مهر ماه می‌توانند از سنگهای مونستون و اوپال استفاده کنند. مونستون چندین رنگ دارد. سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت می‌شود. سنگی است که روی اختلالات هورمونی خیلی تاثیر مثبتی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می‌دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می‌شود موانع احساسی شخص از بین برود.

اوپال از خانواده عقیق است و سنگی است که در کشور استرالیا به دست می‌آید. این سنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می‌گذارد. از این سنگ به طلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی، در خواست می‌کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آن‌ها را از بین می‌برده است.

آبان

سمبل: عقرب
عنصر: آب
سیاره: پلوتون
روز اقبال: سه شنبه
سنگ خوش یمن: یاقوت قرمز
رنگ: قرمز
حیوان: حشرات
اعداد شانس: ۲ و ۴

از حمایت دیگران لذت می‌برد او می‌تواند حسود و تودار باشد.

سی‌ترین و یاقوت قرمز سنگ‌های متولدین این ماه هستند. یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی و اپیدمی، همچنین درمان تب مفید است. این سنگ بیحسی و رخوت را از بین می‌برد و از زایمان زودرس جلوگیری می‌کند. یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی‌های روانی می‌شود. از زمان قدیم متداول بوده که به زوجهای جوان توصیه می‌شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردن بیاویزند..

آذر

سمبل: کمان دار
عنصر: آتش
سیاره: ژوپی‌تر
حیوان: اسب
عضو آسیب پذیر: کبد
روز اقبال: پنج شنبه
اعداد شانس: ۵ و ۷
سنگ خوش یمن: فیروزه
رنگ: ارغوانی
گل: نرگس

اگر شخص مورد علاقه‌اش را پیدا کند وفادار است. خواسته‌اش را نمی‌گوید تا خودتان حدس بزنید.
رسیدیم به متولدین آذرماه و سنگ فیروزه. از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است. معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می‌کنند. فیروزه بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می‌گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می‌دهد. فیروزه ضد افسردگی است، نشاط آور می‌آورد و التهبات پوستی را فرو می‌نشاند.

دی

سمبل: بز
عنصر: خاک
سیاره: زحل
رنگ: سیاه و قهوه ایی
عضو آسیب پذیر: زانو- استخوان
روز اقبال: شنبه
اعداد شانس: ۸ و ۹

به سرعت عاشق نمی‌شود و به سادگی راز دل خود را نمی‌گوید.
نکته عجیبی است! متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگ‌ها با تمام خواصشان برای آن‌ها مفید هستند. پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که می‌خواهید انتخاب کنید.

بهمن

سمبل: آب گیر
عنصر: هوا
سیاره: زهره
رنگ: آبی
عضو آسیب پذیر: مچ و ساق پا‌ها
روز اقبال: چهارشنبه
اعداد شانس: ۱ و ۷
سنگ خوش یمن: آماتیست
حیوان: پرندگان درشت اندام

او عاشقی صادق است. دیر عصبانی می‌شود.
آماتیست، سنگ کریستالی بنفشی که به اضطراب پایان می‌دهد سنگ متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می‌بینند توصیه شده است. تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می‌رسند.

اسفند

سمبل: دو ماهی که خلاف جهت هم شنا می‌کنند
عنصر: آب
سیاره: نپتون
عضو آسیب پذیر: پا‌ها
روز اقبال: جمعه
اعداد شانس: ۲ و ۶
سنگ خوش یمن: مرجان
گل: نسرین
حیوان: ماهی
رنگ: سبز روشن

به معشوق خود بسیار فداکار است.
متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می‌کنند. مرجان از گیاه دریایی به دست می‌آید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می‌شود. چون منشاء آن کلسیم است روی بیماری استخوان‌ها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می‌گذارد. مرجان برای استحکام دندان‌ها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می‌کند. متولدین اسفندی که به راحتی نمی‌توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می‌توانند بر این ضعف فائق آیند.

http://www.zagoo.ir/

همچنین ببینید

طالع بینی پرنده ماه تولد شما

اول فروردین تا 25 فروردین شاهین مقتدر و توانا هستید . معمولا با مهارتی که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.