یکشنبه ، ۸ خرداد ۱۴۰۱
خانه / اجتماعی و خانواده / چگونه مراسم عروسی را برگزار کنیم؟ (بخش سوم)

چگونه مراسم عروسی را برگزار کنیم؟ (بخش سوم)

چگونه مراسم عروسی را برگزار کنیم؟ (بخش سوم)
چگونه مراسم عروسی را برگزار کنیم؟ (بخش سوم)

● با کفشتان راحت باشید

نکته‌ای که درباره کفش آقایان گفته می‌شود، درباره خانم‌ها هم صدق می‌کند. شما هم حواستان باشد کفش تنگ انتخاب نکنید. کفش‌ها ابتدا کمی سخت هستند و ممکن است نو بودنشان کاملا احساس شود اما معمولا بعد از مدتی پوشیده شدن کمی جا باز می‌کنند. به همین دلیل قبل از عروسی چند بار کفشتان را در منزل بپوشید تا پایتان در آنجا بیفتد. اگر جا باز کرد و در آن راحت بودید که چه بهتر اما اگر پایتان در آن احساس راحتی نکرد حتما تا قبل از روز جشن به سراغ گزینه دیگری بروید. از طرف دیگر مراقب باشید که پاشنه کفشتان شما را خیلی بلند‌تر از شوهرتان نکند. چون احتمالا آرایش موهای شما نیز به قدتان اضافه خواهد کرد. هر کدام را که بلند انتخاب کردید، از بلندی دیگری کم کنید. پس کفشی را انتخاب کنید که هم مناسب باشد و هم راحت. شما قرار است تمام شب لبخند به لب داشته باشید و با پایی که اذیت شده این کار امکان پذپر نیست! حالا که به خوشی لباستان را سفارش دادید باید دنبال کفشی متناسب با‌‌ همان لباس باشید که هم راحت باشد هم از زیبایی و جلوه لباستان کم نکند. در این مورد راهنمایی‌های مزون لباسی که برای لباس درنظر گرفته‌اید هم می‌تواند کمکتان کند. معمولا برای کفش عروس که اختصاصا سفید است قیمتی حدود ۵۰ تا ۱۵۰ هزارتومان درنظر می‌گیرند، البته این در مواردی است که کفشی معمولی باشد و به قول معروف مارک یا برند خاصی نباشد. حالا با کمی بد بینی و البته نوسان قیمت‌ها با ۲۰۰ هزار تومان هم می‌توانید کفشی شکیل و زیبا داشته باشید. در مراکز خرید شناخته شده‌ای که انواع برند‌ها حضور دارند قیمت تا ۲ میلیون تومان هم بابت کفش عروس می‌دهند و این فقط به دلیل برند کفش است و ویژگی دیگری ندارد، کفش‌‌ همان کفش است.

● از کجا بخریم؟

حالا که نکات اساسی انتخاب لباس عروس را دانستید، بد نیست مراکزی را به شما معرفی کنیم که این لباس‌ها را ارائه می‌دهند. بورس لباس عروس در ۲بخش تهران متمرکز شده: چهار راه امیر اکرم و میرداماد. حدود قیمت لباس عروس‌ها از ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود تا ۹میلیون تومان. نترسید! ۹میلیون تومان قیمت خرید لباس عروس‌های مارک دار است و لزومی ندارد که حتما لباس مارک دار انتخاب کنید. در خیابان میرداماد معمولا لباس عروس از ۷۰۰ هزار تومان تا حدود دو میلیون پیدا می‌شود. خیلی از لباس‌ها کار کشور چین هستند و بعضی‌‌هایشان هم کار ترکیه. از این ۲ مدل کارهای ترکیه معمولا مدل‌های بهتری دارند و کیفیتشان هم خیلی بهتر است. آمریکا هم در بین تولید کنندگان لباس‌های عروس، مدل‌های بسیار زیبا دارد.

برندهایی مثل دیوید براید و دیمیتریوس جزو برندهای در این زمینه هستند. برند کارلو پینیاتلی ایتالیایی و سارا بلا در ترکیه نیز جزو دیگر برندهای محبوب هستند که عروس‌ها می‌توانند برای خریدشان سری به مزون‌های میرداماد بزنند و البته برند پرونوویا اسپانیایی هم این روز‌ها بسیار محبوب است. از طرف دیگر می‌توانید لباس عروستان را کرایه کنید. قیمت کرایه لباس‌ها با توجه به قیمت فروش لباس تعیین می‌شود. برای یک شب کرایه لباس عروس، مبلغی از حدود ۳۰۰ هزار تومان به بالا تعیین شده است که باز هم بستگی به مارک دار بودن و نبودنشان دارد. شیوه دیگری در مورد اجاره لباس هم هست که در خیلی از مزون‌ها به عروس خانم پیشنهاد می‌شود و آن اینکه لباسی را با سایز و مدلی که شما می‌پسندید را برایتان می‌دوزند با قیمتی در حد فروش، مثلا بین قیمت دوخت معمولی ۸۰۰ تا یک میلیون تومان و‌‌ همان لباس را به خود شما اجاره می‌دهند، یعنی‌‌ همان شیوه کرایه است ولی با سلیقه و سایز شما. اگر تصمیم گرفته‌اید لباس عروسیتان را خریداری کنید و برایتان مهم است که آن را یادگاری نگه دارید، با درنظر گرفتن دوخت، جنس پارچه، میزان کار دستی که روی آن انجام می‌شود و همچنین نوع سنگ یا دیگر موادی که به عنوان کار لباس روی آن به کار می‌رود، چیزی حدود یک و نیم تا ۳میلیون تومان، کنار بگذارید. بد نیست بدانید این هزینه به دلیل کار ویژه‌ای است که روی لباس شما انجام می‌شود؛ شامل برش توسط بهترین برشکاران، دوخت سنگ‌های زینتی گران قیمت، پارچه‌های تمام ابریشم و…

البته در این مورد هستند مزون‌هایی که می‌توانید با پرو نمونه‌های ژورنالی از کشورهای دیگر، لباستان را از بهترین مزون‌های اروپایی سفارش دهید و البته به قیمت روز.

● ستاره‌ای به نام آقای داماد

گذشته از فامیل عروس و داماد که آن‌ها را ندیده هم می‌شناسند، از روی لباسشان برای اینکه متمایز و زیبا باشید، برایتان توصیه‌هایی داریم، هم برای انتخاب لباس و هم انتخاب مراکز خرید مناسب لباس عروس و داماد.

● محبوب‌ها را انتخاب کنیم یا خاص‌ها؟

همیشه توصیه‌هایی هستند که فوت کوزه‌گری محسوب می‌شوند. اگر می‌بینید بعضی‌ها خیلی زیبا هستند یا خیلی خوش لباس، این توصیه‌ها را می‌دانند و به کار می‌برند. این توصیه‌ها به خصوص برای عروس و داماد‌ها خیلی مهم هستند. آن‌ها باید حواسشان باشد که لباسشان در شب جشن یکی از خاطره انگیز‌ترین لباس‌های زندگیشان خواهد بود. معمولا داماد‌ها در انتخاب لباس جشن، خیلی راحت‌تر از عروس‌ها دست به انتخاب می‌زنند. اما این آسان گیری نباید باعث بی‌دقتی شود.‌‌ همان طور که عروس‌ها باید نکاتی را در رابطه با لباسشان رعایت کنند، داماد‌ها هم باید بعضی چیز‌ها را مد نظر داشته باشند. معمولا برای زیبا‌تر شدن عروس خانم‌ها به جز لباس، آرایش نقش اساسی دارد. با آرایش، رنگ پوست آن‌ها به پایه دلخواه می‌رسد ولی وضع داماد‌ها متفاوت است. درست است که گریم می‌تواند در تغییر چهره‌شان تاثیر داشته باشد اما فقط کمی! آن‌ها در مورد رنگ پوستشان باید به رنگ لباسشان توجه داشته باشند. خیلی‌ها هم چنان روی رنگ مشکی به عنوان رنگ مناسب برای لباس دامادی تاکید دارند. درست است که مشکی رنگی است که برای اغلب رنگ پوست‌ها مناسب است و خیلی هم رسمی است اما قطعا رنگ‌هایی هستند که به چهره شما زیبایی بیشتری می‌بخشند. پس لزومی ندارد زیبایی را فدای روال معمول بکنید! از مشاوران حاضر در فروشگاه‌های لباس مردانه بخواهید تا به شما در زمینه انتخاب لباس مناسب کمک کنند. در ایران ۳ رنگ نباتی، مشکی و سفید جزو رنگ‌های محبوبی هستند که داماد‌ها به سراغشان می‌روند. افراد باید با توجه به فرهنگ و خانواده‌شان دست به انتخاب کت و شلوار بزنند.

● ساده‌ها بهترند

کت‌ها در ایران معمولا ساده هستند اما کسانی هم دوست دارند متفاوت باشند. این افراد به سراغ تاکسیدو و پاپیون می‌روند. درست است که ترکیب این ۲ با هم زیباست اما چیزی نیست که در فرهنگ ما به اندازه فرهنگ غربی محبوبیت داشته باشد. بهتر است برای مراسم ازدواجتان یک کت تک دکمه ساده را با یک کراوات زیبا ترکیب کنید. اگر هم دوست داشته باشید، می‌توانید از ژیله فلور استفاده کنید. ژیله‌هایی که طرح یک نوار رویشان است و خیلی هم زیبا و مناسب هستند.

● لاغر هستید؟ مشکی نپوشید

نکته دیگر سایز لباس است. آقایانی که دارند داماد می‌شوند و اضافه وزن دارند به هیچ وجه سراغ کت و شلوارهایی با رنگ‌های روشن نروند. برای مثال، دور رنگ معمول سفید را خط قرمز بکشند! با کت و شلوار سفید آن‌ها ۲ برابر نشان داده می‌شوند. بر عکس کت و شلوار مشکی درست برای آن‌ها دوخته شده است. این رنگ دامادهای چاق را جمع و جور‌تر نشان می‌دهد. بر عکس این مسئله هم صادق است. اگر خیلی لاغر هستید سراغ مشکی نروید. بلکه می‌توانید به سراغ رنگ سفید بروید که شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. به خصوص اگر عروس خانم چاق است.

● این کفش را زیاد بپوشید

در رابطه با کفش دامادی باید به یک نکته خیلی مهم توجه کنید. اول اینکه بعد از اینکه کفش خود را خریداری کردید آن را توی کمدتان قرار ندهید که در روز عروسی بپوشید. حد اقل ۲ یا ۳ بار این کفش را پا کنید، حتی در خانه. با این کار کفش با فرم پایتان هماهنگی بیشتری پیدا می‌کند و اگر ایرادی داشته باشد خودش را نشان می‌دهد. نکته دیگر این است، اگر کفشتان نیم شماره از پایتان بزرگ‌تر بود ناراحت نباشید. تا آخر شب مسلما پای شما ورم خواهد کرد و اگر کفشی را انتخاب کرده باشید که حتی کمی برایتان تنگ باشد تا آخر شب برایتان خیلی تنگ می‌شود!

● باید راحت باشید

بعضی از داماد‌ها دوست دارند از پیراهن‌ها و کت‌های تنگ استفاده کنند. به خصوص آن‌هایی که اندام‌های ورزشکارانه دارند اما پوشیدن لباس تنگ به معنای این نیست که خودتان را در لباس گیر بیندازید. فراموش نکنید، در روز ازدواجتان شما کلی کار دارید که باید انجام بدهید: باید به آرایشگاه، گلفروشی و از همه مهم‌تر دنبال عروس بروید! پس لباستان را طوری انتخاب کنید که در آن راحت باشید و مانع تحرکتان نشود.

● بورس کت و شلوار

شاید خوشایند‌ترین کار برای داماد، خرید همین یک قلم جنس باشد و چه بهتر است که پول زیادی هم پرداخت نکند و خیلی راحت مدلی که می‌خواهد را پیدا و خرید را تمام کند. در بین برند‌های داخلی که کت و شلوار مردانه ارائه می‌دهند مثل ایکات، هاکوپیان، گراد و…به راحتی می‌توانید با حدود قیمت ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان یک ست دامادی زیبا و مناسب پیدا کنید. البته در این میان برندهای خارجی هم هستند که قیمت‌های فضایی دارند و این هم به دلیل نام برند یا احیانا جنس پارچه و برشی است که اختصاصی آن شرکت تولیدی کرده است.

اگر هم در مراسمی مثل بله بران یا نامزدی، پارچه‌ای به آقای داماد هدیه داده‌اند می‌توانید‌‌ همان پارچه را به خیاط بدهید تا لباس دامادی دلخواه‌تان را آماده کند. مزد دوخت یک دست کت وشلوار مردانه از ۱۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و معمولا تا حدود ۴۰۰ هزار تومان نوسان دارد. از ایستگاه مترو امام خمینی (ره) که پیاده شوید، حدود ۱۰۰ متر آن طرف‌تر، راسته کت وشلوار فروشی‌ها شروع می‌شود. دستتان برای انتخاب حسابی باز است. در آن سوی تهران هم میرداماد پر از فروشگاه‌های مختلف است. پیر کاردین، گراد و هاکوپیان جزو معروف‌ترین برندهای کت و شلوار مردانه هستند و ال سی من در پاسداران نیز به راحتی در مسیر گشت و گذار شما قرار می‌گیرد. فروشگاه ماتادور هم ارائه دهنده برندهای مختلف معتبری مثل «چنلی» و «کارلو پینیاتلی» است. اگر هم برند خاصی را مد نظر دارید و نمی‌خواهید به سراغ بقیه برند‌ها بروید می‌توانید سری به سایت برند محبوبتان بزنید و نزدیک‌ترین فروشگاه به محل زندگیتان را انتخاب کنید.

قیمت کت وشلوار مردانه معمولا از حدود ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود تا ۷۰۰ هزار تومان اما در میرداماد کت و شلوارهای زیبایی با قیمت حدود ۳۰۰ هزار تومان هم پیدا می‌شود. البته تنوع قیمت در باب همایون بیشتر است. برندهای ایتالیایی ارائه دهنده کت و شلوار که قیمت‌‌هایشان از حدود ۲ الی ۵ میلیون تومان شروع می‌شود. برند معتبر «زنیا» جزو بهترین برندهای ارائه دهنده این لباس هاست که به خصوص برای افرادی که بسیار خوش پوش هستند مناسب است.

● برای آنکه بهترین «خودتان» باشید

این مورد به دلیل تاثیر گذاری بر تمام فعالیت‌های عروس خانم توجه و دقت نظر بیشتری را می‌طلبد. برای مجلسی که ده‌ها مه‌مان در آن حضور دارند و برای ثبت لحظات این شب باشکوه عکاس و فیلمبردار حرفه‌ای نیز دعوت شده‌اند، خیلی زیبا نیست که چهره عروس خانم بدون درنظر گرفتن زیبایی‌های طبیعی آن و بدون کمک از هیچ ماده آرایشی و زیبایی، در برابر لنز دوربینی قرار بگیرد که قرار است عکس‌هایش یادگاری زیبا‌ترین شب زندگی‌اش باشد.

● یک اسم و هزار فن

عنوان آرایشگاه یعنی مکانی که در آن به زیبایی و آرایش چهره می‌پردازند؛ پس نباید از این مکان توقع داشت تا در فاصله زمانی کوتاه از شما یک فرد با ایده آل‌ترین چهره، اندام، مو، پوست و ناخن بسازد. ‌‌نهایت هنر و توان یک سالن زیبایی این است که بتواند زیبایی‌های خدادادی شما را برای ارائه بهتر و مشخص‌تر آشکار کند. پس با این فرض نخستین قدم را بردارید و دنبال مکانی باشید که بتواند شما را در رسیدن به هدف نهاییتان کمک کند. هر خانم در طول سال برای انجام امور زیبایی و پیرایشی حتما هرچند وقت یکبار به آرایشگاه مراجعه می‌کند پس با یک سالن زیبایی آشنایی اولیه‌ای دارد.

● فهرست داشته باشید

قبل از حضور در آرایشگاه لیست کارهایی که تمایل دارید در این مکان برای شما انجام شود را تهیه کنید و راجع به آن با مدیریت یا شخصی که قرار است این کار‌ها را برای شما انجام دهد به صورت مفصل صحبت کنید.

●‌‌ همان آرایشگر قدیمی

می‌توانید این بار که به‌‌ همان آرایشگاه همیشگیتان می‌روید، نگاهی به آلبوم‌های عروس‌های قبلی آنجا داشته باشید و راجع به میزان تغییرات و کارهای صورت گرفته روی هرکدام از آن‌ها پرس و جو کنید.

این نخستین و ابتدایی‌ترین شیوه‌ای ا ست که ممکن است به نظر ساده و پیش پا افتاده بیاید ولی نکته مهمی دارد که کمتر به چشم می‌آید اینکه آرایشگر همیشگی شما، فرم چهره، رنگ پوست، مو، می‌میک صورت و دیگر ویژگی‌های بارز چهره شما را بار‌ها و بار‌ها دیده است و به خوبی می‌تواند حالات مختلف چهره شما را تجسم کند. این امتیاز ویژه فقط مختص بانویی است که بار‌ها موهای شما را کوتاه یا رنگ کرده است و ابروهای شما را آراسته و به شما انواع مختلف رنگ سایه را پیشنهاد داده پس از کنار این پیشنهاد بی‌تفاوت نگذرید.

● مشورت با دوستان

دومین راه پیشنهادی این است که از دوستان و آشنایانتان که به تازگی خودشان یا یکی از اقوامشان این مرحله را (جشن عروسی) پشت سر گذاشته‌اند کمک بگیرید و از آن‌ها بخواهید سالن زیباییشان را به شما هم معرفی کنند.

● نمونه‌ها را یک به یک ببینید

یک راه مناسب دیگر هم وجوددارد که کمی زمان بر است. یعنی شما باید زمان زیادی را برای رسیدن به هدفتان صرف کنید. مجلات تخصصی تبلیغی مثل پیک بر‌تر می‌تواند مجموعه‌ای از بهترین‌ها را در هر منطقه که سکونت دارید به شما معرفی کند. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما برای دیدن نمونه کارهای آن‌ها باید به تک تک سالن‌ها سربزنید، پس این کار را خیلی جلو‌تر از زمان جشنتان شروع کنید. توجه داشته باشید رنگ و لعاب تبلیغات و دکوراسیون خاص بعضی آرایشگاه‌ها فقط جنبه تبلیغی دارد و ممکن است شما را از هدف اصلیتان دور کند.

● متخصص یا متخصص؟

بعضی از سالن‌ها و مراکز زیبایی به شما پیشنهاد می‌کنند برای پاکسازی پوست، درمان جوش‌های احتمالی و…یکی، دو روز قبل از مراسم به آنجا مراجعه کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از این کار، خوب فکر کنید. درمان توسط یک متخصص پوست معقول‌تر است یا شخصی که فقط تجربه کاری دارد و پشتوانه علمی مطمئنی ندارد؟ در هر صورت تصمیم با خودتان است. اگر احساس می‌کنید و دوست دارید کار ویژه‌ای روی صورتتان انجام شود بهتر است به متخصص مراجعه کنید. هنگام مراجعه به آرایشگاه توجه کنید وسایلی که استفاده می‌کنند چگونه نگهداری می‌شوند و مطمئن باشید برای شما از چه وسایلی استفاده می‌کنند.

● خودتان باشید

هر سالن آرایش شیوه خاصی در پیرایش و تزئین عروس دارد، این شیوه ممکن است روی صورت یک نفر زیبا و برازنده باشد ولی با پوست و چهره شما تناسب نداشته باشد پس با یک عکس اینترنتی سراغ آرایشگر نروید تا شما را کاملا شبیه به آن عکس پیرایش کند.

● آرامش

روز برگزاری مراسم ممکن است چند عروس دیگر هم همراه شما در سالن منتظر باشند تا به موقع به مراسم برسند پس بهتر است عصبی نشوید و آرامش خود را حفظ کنید. شما می‌توانید با یک نفر به عنوان همراه به آرایشگاه بروید ولی قبل از این کار با مسئولان آرایشگاه هماهنگ کنید تا شلوغی باعث نشود همراه عزیزتان نتواند به موقع به سالن برسد.

● ترافیک را فراموش نکنید

در انتخاب آرایشگاه به فاصله آن تا آتلیه عکاسی، گلفروشی و سالن عروسی توجه داشته باشید چون دوری این مکان‌ها از هم باعث می‌شود مدت زمان زیادی را در ترافیک بمانید و آرایش صورت یا مویتان به هم بریزد. شب قبل از مراسم یا چند روز جلو‌تر همراه آقا داماد یک بار تا آرایشگاه بروید تا ایشان محل آرایشگاه را بشناسد. خیلی مواقع پیش می‌آید که آدرس اشتباه به داماد می‌دهند و همین باعث استرس و نگرانی هر ۲ نفر شما خواهد شد.

● وسایلی که باید همراه داشته باشید

از آرایشگرتان بپرسید روز مراسم چه لوازمی باید با خود به آرایشگاه ببرید و چه ساعتی باید در آنجا حضور داشته باشید. بعضی از وسایل هستند که کاملا اختصاصی‌اند و شاید شما دوست نداشته باشید به صورت مشترک با دیگران استفاده کنید مثل محصولات ضد عرق، خوشبو کننده بدن یا حتی عطر. پس فراموش نکنید که این لوازم را نیز با خودتان ببرید.

● مراقب دست‌ها باشید

چند روز مانده به مراسم عروسی قطعا خیلی کار دارید تا انجام دهید ولی این باعث نمی‌شود مواظب دستان و انگشتانتان نباشید چون زخم دست و انگشت ر ا با هیچ چیز نمی‌توان پوشاند. سعی کنید چند روز مانده تا مراسم از دستکش استفاده کنید تا آسیبی به دستانتان وارد نشود.

● با قیمت‌ها آشنا شوید

انتخاب سالن زیبایی که بتواند نظر و خواسته شما را تامین کند و در عین حال مناسب‌ترین قیمت را داشته باشد کار سختی نیست ولی کمی حوصله و زمان می‌خواهد. نرخی که سالن‌ها ارائه می‌دهند باید بر اساس نرخ مصوب اتحادیه باشد ولی متاسفانه کمتر پیش می‌آید که کاملا بر‌‌ همان اساس جلو بروند. کمترین مبلغی که در منطقه شمالی تهران برای آرایش عروس مطالبه می‌شود ۴۵۰ هزار تومان از یک سالن زیبایی حوالی سعادت آباد است و بالا‌ترین قیمت هم نزدیک ۳ میلیون تومان برای سالن زیبایی حوالی خیابان الهیه است. خدماتی که در این پکیج به عروس خانم ارائه می‌شود شامل خدمات پوستی و زیبایی قبل از مراسم است تا پایان مراسم پاتختی؛ پاکسازی پوست، تقویت و ویتامینه مو و پوست، زیبایی ناخن‌ها، تغییر رنگ و حالت مو، آرایش و گریم روز مراسم و…

● سوپراستاری به نام آقای داماد

چند سالی می‌شود که آرایشگاه رفتن آقایان در شب عروسی، تبدیل به عادت شده؛ آقایان معتقدند آن‌ها نیز حق دارند در شب عروسیشان مانند عروس خانم، ظاهری زیبا و متفاوت داشته باشند تا وقتی فیلم و عکس‌‌هایشان را دیدند، لذت ببرند! البته آقایان برخلاف خانم‌ها زمان زیادی را صرف آرایشگاه نمی‌کنند چون حداکثر کاری که می‌توانند انجام دهند، آرایش مو و یک گریم خیلی معمولی روی صورتشان است.

● گریم برای آقای داماد

این موضوع بستگی به نظر آقا داماد دارد؛ اینکه بخواهد گریم روی صورتش انجام شود یا نه. اگر بخواهد گریم کند، آیا زیاد باشد یا کم. یکسری آرایشگاه‌های مردانه بالای شهر، قبل از شروع کارشان، روی پوست آقاداماد ماسک COLD استفاده می‌کنند که تمام حرارت صورت و بدن را جذب خود می‌کند و عمل آرامش بخشی را به بهترین نحو انجام می‌دهد تا اضطراب آقا داماد در شب عروسی پایین بیاید! بعد از این مرحله، آقا داماد برای انجام گریم تخصصی روی صورتش به گریمور آرایشگاه ارجاع داده می‌شود و آنجاست که باید منتظر چهره‌ای جدید از او باشیم! اکثر سالن‌های آرایش مردانه برای اینکه هیچ کس متوجه گریم آقا داماد نشود، از روش گریم متعادل سازی محو استفاده می‌کنند که حتی عروس خانم هم با وجود دیدن تغییرات روی صورت آقا داماد، نمی‌تواند متوجه شود آیا گریم روی صورت او انجام شده یا نه! البته نکته‌ای که اکثر آرایشگاه‌ها به آن توجه می‌کنند، یکدست شدن رنگ صورت، از بین بردن خط اصلاح، جای ریش تراشیده شده و زیر چشمان است، به صورتی که بیننده اصلا متوجه گریم نمی‌شود و فقط در عکاسی، صورت عروس و داماد یکدست خواهد بود.

● گردش در شهر به دنبال…

دیگر آن زمان گذشت که آقاداماد برای مراسم عروسی‌اش هم به آرایشگاه سر کوچه‌شان مراجعه می‌کرد و آرایشگر هم هر مدلی دلش می‌خواست مو‌هایش را می‌زد! این روز‌ها از ۲ ماه قبل آقاداماد و عروس خانم راه می‌افتند تا علاوه بر پیدا کردن یک سالن زیبایی برای عروس خانم، سالن‌های آرایشی مردانه را هم ببینند و با دیدن آلبوم‌های دیجیتال و نمونه کارهای سالن، سعی در بهترین انتخاب دارند. البته در بیشتر این آلبوم‌ها، سعی شده برای جلب نظر آقاداماد، از فتوشاپ و نرم افزارهای دیگر استفاده شود تا بهترین حالت ممکن از تصویر به آقا داماد‌ها نشان داده شود.

داماد بودن خرج دارد

بحثی که اینجا وجود دارد، این است که بسیاری از آقاداماد‌ها هنگامی که به آرایشگاه مردانه می‌روند، به آرایشگرشان نمی‌گویند مراسم ازدواجشان است، زیرا در این صورت مجبورند، اگر در حالت معمول مثلا ۱۰ هزارتومان به عنوان اجرت به آرایشگر می‌دادند، این بار با پرداخت ۸۰ ۷۰ هزارتومان حسابی نقره داغ شوند! بالاخره هزینه شیرینی بچه‌ها و عیدی و شاباش و… در این دوره و زمانه سرسام آور است! اما بهتر است این کار را نکنید و راست بگویید.

● آقای داماد دست در جیب کن!

حداقل نرخ موجود بین آرایشگاه‌های مردانه برای آرایش آقاداماد؛ ۲۰ هزارتومان است. البته اگر اجرت و شیرینی بچه‌ها را نیز با آن درنظر بگیرید، بیشتر هم می‌شود. اما یکسری آقایان دوست دارند، در شب عروسیشان جلوی فامیل، دوستان و حتی عروس خانم، با ظاهری جدید و البته خاص ظاهر شوند؛ برای این کار نیز حاضرند حتی تا ۳۰۰ ۲۰۰ هزارتومان نیز پرداخت کنند.

منبع: ویوان نیوز

http://www.vivannews.com/

همچنین ببینید

کلمات کلیدی انرژی مثبت

کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند که به زندگی مان شکل می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.