شنبه ، ۱۱ تیر ۱۴۰۱
خانه / اجتماعی و خانواده / ازدواج با مرد کوچکتر از خودم

ازدواج با مرد کوچکتر از خودم

ازدواج با مرد کوچکتر از خودم
ازدواج با مرد کوچکتر از خودم

آیا با مرد کوچک‌تر از خود ازدواج کنیم؟

سن ازدواج و فاصله سنی مناسب میان زن و مرد یکی از عوامل مهمی است که رضایت از زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار می‌دهد. متخصصین امر ازدواج معتقدند که اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین ۳ تا ۷ سال) از زن بزرگ‌تر باشد؛ از نظر عقلی، فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهای اجتماعی ـ اخلاقی نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ‌تر می‌شوند.

همین امر موجب افزایش تفاهم و کاهش اختلافات و درگیری‌ها در زندگی زناشوییشان می‌شود. با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می‌باشد ازدواج‌هایی است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است. افرادی که به چنین ازدواج‌هایی رو می‌آورند معمولاً بر این باورند که سن امری شناسنامه‌ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترک و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد. از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل می‌شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند.

در حالی که گمان این افراد صددر صد اشتباه است. حتماً می‌پرسید چرا؟

همانگونه که قبلاً اشاره شد تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر یکی از عوامل ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دوست. هر چقدر این فاصله سنی بیشتر و بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد کمتر می‌شود. چه برسد به اینکه تفاوت سنی از طرف دختر خانم باشد یعنی سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر باشد. البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. یعنی ممکن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگیشان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی‌تواند ریسک کرد. شاید شما نتوانید مانند آن‌ها درست انتخاب کنید و خوشبخت شوند.

چرا پسر باید از دختر بزرگ‌تر باشد؟

زیرا- دختر خانم‌ها به طور میانگین ۲ الی ۳ سال زود‌تر از آقا پسر‌ها به بلوغ جسمی و جنسی و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و… می‌رسند، به همین دلیل زود‌تر از آقا پسر‌ها به پختگی‌های لازم برای زندگی مشترک دست می‌یابند.

– همانگونه که دختر‌ها زود‌تر به بلوغ جنسی می‌رسند از آن طرف هم، ‌ نیازهای جنسیشان زود‌تر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم‌ها در می‌انسالی دچار سردی در روابط زناشویی می‌شوند. حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می‌شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون‌های زندگی مشترکشان را متلاشی می‌کند.

– خانم‌ها به علت زایمان، زود‌تر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می‌دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می‌‌شود.

برخی از مشکلاتی که به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می‌گردد

– نقش زن و شوهری جای خود را به نقش «والد و فرزندی» می‌دهد.

زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگ‌تر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می‌افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می‌کند. همین امر باعث ایجاد حس کودکی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می‌گردد.

-زن برای اینکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را کنترل می‌کند. کنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشوییشان می‌شود.

-وقتی زن وارد دوره می‌انسالی می‌شود طبیعتاً دچار سردی در مسائل جنسی می‌شود.

– زن برای پایداری زندگی و رضایت همسرش باید اقدام به امور و کارهایی نماید که مربوط به سن واقعی‌اش نبوده و برای جوانترهاست. ادامه این روند و بازی پس از مدتی زن را خسته می‌کند.
-و…

توجه: نکات هشدار دهنده‌ای که در بالا قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنیشان و… تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد.

منبع: دابی نیوز

http://news.dabi.ir/

همچنین ببینید

کلمات کلیدی انرژی مثبت

کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند که به زندگی مان شکل می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.