چهارشنبه ، ۸ تیر ۱۴۰۱
خانه / اجتماعی و خانواده / زن های ایده آل را انتخاب کنید…

زن های ایده آل را انتخاب کنید…

زن های ایده آل را انتخاب کنید...

هنر زندگی – بی خود نگویید چشمم ترسیده و دیگر حاضر نیستم روی هیچ دختری را ببینم! بدون جهت بهانه نیاورید که چون خاطرات خوشی از دخترها ندارم، قصد دارم برای همیشه مجرد و یالقوز بمانم! بدون جهت روی همه دختران حوا عیب نگذارید زیرا که زن خوب بسیار زیادتر از مرد خوب است! ولی برای اینکه بدانید چه زنی زن زندگی نیست و بی خود به همه مهر رفوزگی نزنید، ضمن شرح مطالب زیر مشخصات زنانی که برای ازدواج با آن ها دچار دردسر می شوید را شرح می دهیم.

۱- زنی که متکی به زیبایی است

یکی از بزرگان عبارت مشهوری دارد که می گوید: خداوند همه زنان را زیبا آفریده است! اما بر عکس، یکی از معایب جامعه ما این است که تا دختری به دنیا می آید و اندکی بزرگتر شده و کمی هم از زیبایی بهره مند می شود، تمام فامیل و دوستان دایم می گویند چه دختر زیبایی است، چه دختر قشنگی است، فلانی یک دختر زاییده مثل یک تکه ماه! و آن قدر این جمله طی سال ها دهن به دهن می گردد که دختر معصوم، حتی اگر خودش هم نخواهد، ناخودآگاه لوس و ننر و از خود راضی بار می آید.

دخترانی که زیبا هستند در کودکی از شیرینی و ملاحت زیادی برخوردارند و چون ناخواسته، مورد توجه اطرافیان قرار می گیرند، بنابراین دیگر نیازی نمی بینند که از خود تلاشی نشان بدهند تا درسی از زندگی بیاموزند، یا تجربه ای از مسایل اجتماعی بیندوزند.

پیش خود خیال می کنند دیگر دلیلی ندارد که دنبال آموختن هنری باشند یا فکر می کنند هنرهای آشپزی، خانه داری، بچه داری و سایر هنرهای ظریف اداره یک خانه اصلاً جزء وظایف آن ها نمی باشد، خلاصه کدبانوگری که از افتخارات یک زن ایرانی است در قاموس آن ها وجود ندارد.

این قبیل دختر خانم ها که دارای غرور زیادی و مخربی هستند، به زیبایی ظاهری خویش متکی شده و هر جا که می روند می خواهند از همین سلاح اتفاقاً خطرناک استفاده کنند.

چون در کودکی به علت آسان گیری پدر و مادر، هر چه خواسته اند به دست آورده اند، فکر می کنند پس از ازدواج هم پیوسته، بقیه درهای زندگی روی همین یک پاشنه می چرخند! او موجود ضعیفی است که همه چیز را حاضر و آماده می خواهد و حاضر نیست برای آن بهایی بپردازد.

بنابراین برای یک زندگی معمولی که در هر صورت مشکلاتی دارد، آماده نشده است.

ظاهراً تقصیری هم ندارد! چون اولاً به او نیاموخته اند که زیبایی تنها عامل موفقیت در زندگی نیست.

ثانیاً هنوز نمی داند و کسی هم متوجه اش نکرده که همین زیبایی او بعد از چند صباحی که گاهی حتی به ۶ ماه و یک سال هم نمی رسد! برای شوهرش یکنواخت می شود، انگار اصلاً وجود نداشته است.

از طرف دیگر متاسفانه در کمتر خانه ای می شنویم که دختری را به خاطر هنرهایش یا محاسنی که دارد مورد تمجید قرار دهند، آن وقت این روحیه جمال پسندی و در واقع ظاهر پرستی بعضی از خانواده ها، ندانسته کار دست دختران زیبایشان می دهد و عمرشان را تباه می سازد! بنابراین مردانی که فقط به دنبال زیبایی صورت و شکل اندام زنی هستند، باید بدانند که با چه مشکلاتی سر و کار خواهند داشت.

ذکر این نکته پر اهمیت را لازم و اتفاقاً بجا می دانم که همه دختران زیبا هم اینگونه بی دست و پا نیستند.

آن هایی که زیر دست پدر یا مادری آگاه و فرزانه تربیت شده اند، ضمن داشتن بهره زیبایی به سایر زینت های اخلاق اجتماعی و محاسن پسندیده دیگری نیز مزین و آراسته اند.

منظورم آن دسته از زنانی هستند که ادبیات غنی کشورمان خطاب به این گروه می گوید آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری!

۲- دخترانی که به مال و منال پدر می نازند

این دسته از دختران گرچه می توانند زنان خوبی باشند ولی باید مراقب باشید که نزد آن ها همه چیز در پول خلاصه نشود.

اگر مادیات برای آنها مقام نخست را داشته باشد و کسانی را که فاقد آن باشند، بی ارزش و مخصوصاً بی عرضه بدانند باید به دقت هوشیار باشید با چه کسی ازدواج می کنید؟! زنی که همه چیز را از دریچه چشم اقتصادی و مالی نگاه می کند، متاسفانه برای مادیات ارزش زیادی قائل می شود.

این قبیل زنان از مال و منالشان به شوهر خود چیزی نمی بخشند، زیرا در آن صورت دیگر چیزی ندارند که به آن فخر و مباهات کنند! تنها خاصیت ازدواج با این دسته از دختران حضرت حوا این است که شوهرانشان فقط از نظر مالی در تنگنا قرار نخواهند گرفت.

اما از نظرهای دیگر چه عرض کنم؟! البته در مقابل آن ها هستند دختران ثروتمندی که ابداً چنین نمی اندیشند و علاوه بر ثروت پدری که فی نفسه چیز بدی نیست به سایر ارزش های واقعی زندگی هم واقفند و بدان ها احترام می گذارند.

ولی بیشترین اشاره ام در این تقسیم بندی متوجه دخترانی است که به خاطر داشتن چنین امتیازی در اموری مثل خانه داری، توجه به مرد خویش، احترام به خانواده و فامیل همسرشان از سایر محبت ها و حرمت های زناشویی بهره ای نبرده اند و اعتقاد دارند چون ثروتمندند دیگر نباید هیچ کاری بکنند و دست به سیاه و سفیدی بزنند.

یعنی به مصداق ((بالای چشم شان ابرویی نباشد))!

۳- مدپرست ها

دخترانی که به دنبال مد و مدپرستی هستند باید دریافته باشند که دیگر مدپرستی در جامعه ما خریدار چندانی ندارد.

به خصوص اگر دختری بخواهد آن را به طلا و جواهرات هم تسری دهد، آن وقت است که کار مشکل تر می شود.

دختران مدپرست را به زبان طنز، دختران مخ کوچک لقب داده اند! زیرا آن ها از واقعیت های زندگی و از دشواری هایش بی اطلاعند.

بنابراین، در بحران ها و در فشارهای تنگناهای زندگی تاب و تحمل خود را از دست می دهند.

البته کسی منکر نیست که طلا و جواهرات خوب است و اگر افراد خانواده ای بتوانند با اندوخته طلا، سرمایه ای برای خود دست و پا کنند کار بدی نکرده اند.

لیکن طلا و جواهر، آن گاه معنای حقیقی خود را از دست می دهند که فقط بخواهند جنبه چشم و هم چشمی به خود بگیرند.

همین طور دخترانی هستند که امروز موهای قشنگ و دخترانه و خوش حالت خود را رنگ می کنند و فردا با کفش لژدار، قصد دارند تا قد خود را بلندتر نمایانند! یا امروز ابروهای خود را رنگ می کنند، فردا باریکش می کنند و پس فردا، دوباره پهن و کلفتش می کنند و پسین فردا می روند و مقداری هم ابروی جدید می کارند!! امروز دماغ خود را جراحی می کنند و فردا متوجه می شوند که مثلا گوشت آورده و بدتر کوفته ای شده است.

پس در فکر تغییر آن می افتند! و خلاصه به قول شاعر هر لحظه به شکل بت عیار در می آیند! و بگذریم از اینکه گاهی هم این جور کارها، بدجوری توی چشم می زند، اما طفلکی ها خودشان خبر ندارند و نگاه های خیره و متحیر بینندگان را به حساب تحسین می گذارند! با این همه هیچ کس تحت هیچ شرایطی حق ندارد به دختران حضرت حوا بگوید که زیر ابروی خود را بر ندارید، موی خود را آرایش نکنید، نظم و ترتیب ندهید، لباس های زیبا نپوشید، زیور و جواهرات نیاویزید و … که اصلاً زیور آلات و مخصوصاً زینت را برای زن آفریده اند.

فقط کار از جایی عیب پیدا می کند که بخواهید خود را هر دم به رنگی در آورید ، یعنی مصداق شعر آن شاعر بشوید، وقتی چنین بی خیال و فارغ از واقعیت های زندگی می شوید، آنوقت است که به شما می گویند (سطحی نگر)، (ساده اندیش) یا خیلی که فرنگی ماب باشید، می شوید دختری فانتزی که بدون توجه به ارزش های واقعی زندگی جامعه ای که در آن رشد یافته اید و ناگزیر از رعایت اصول و ارزش های آن می باشید، خود را به حواشی زندگی سرگرم می کنید و متاسفانه زمانی هم متوجه می شوید که غالباً خیلی دیر شده است.

به هر حال بحث گسترده ای است و من هم چون بنا ندارم که نصیحت گو باشم و فقط واقعیت گویم لذا به خودتان وا می گذارم تا سرنوشت و سرگذشت چنین دخترانی را، در دو فاصله زمانی (قبل از ازدواج) و (بعد از ازدواج) حتی در میان دوستان و فامیل و آشنایانتان ببینید و مقایسه کنید و سپس خود نتیجه گیری نمایید!

همچنین ببینید

کلمات کلیدی انرژی مثبت

کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند که به زندگی مان شکل می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.